WIT E-Sport Tournament

Dnia 8 czerwca 2017 r. odbył się pierwszy turniej WIT E-Sport Tournament, organizowany przez Academic League of Games przy współpracy z samorządem Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie.

Turniej wzbudził duże zainteresowanie ze strony studentów. Całe planowanie zaczęło się około dwóch miesięcy przed turniejem, zbieraliśmy uczestników, przygotowywaliśmy całą logistykę turnieju oraz pozyskiwaliśmy sponsorów. Ostatecznie udało się zgromadzić 60 uczestników oraz czterech partnerów takich jak Home & Kitchen, PS Film, Gaming Society, Mdust oraz TVPW. Przez ostatnie kilka dni dopracowywaliśmy wszystko na ostatni guzik, przygotowywaliśmy komputery, rozplanowywaliśmy sale, integrowaliśmy się, bo chcieliśmy, aby cały turniej odbył się sprawnie oraz bez problemów.

Tego dnia turniej dla graczy rozpoczynał się o godzinie 10:00, ale dla naszego zespołu nieco wcześniej, wszyscy przybyliśmy punktualnie na godzinę 8:00. Około godziny 9:30 pojawili się pierwsi zawodnicy, którzy zostali zweryfikowani oraz skierowani na stanowiska do grania. Wraz z rozpoczęciem turnieju rozpoczął się nasz live stream na YouTube Gaming oraz Twitch.tv.

Pierwszą grę, jaka rozpoczęła cały turniej był Starcraft II : Legacy of the Void, rozgrywka rozpoczęła się około godziny 10:30. Zawodnicy konkurowali ze sobą i kilka godzin później wyłoniliśmy zwycięzcę - był nim Aleksander "aLo" Skup. Podczas gdy rywalizacja ze Starcraft II : Leagacy of the Void przebiegał spokojnie, kolejni gracze mogli rozpocząć starcie w grę Hearthstone, Gwint : Wiedźmińska gra karciana oraz Overwatch. Turniej przebiegał bez problemów, wszyscy zawodnicy spędzali czas w swoich ulubionych grach multiplayer podczas starć z innymi graczami. Około godziny 13:30 znaliśmy już zwycięzców w grach wcześniej wspomnianych. Byli to Nikita "KaplanPL" Beznosykov w grze Hearthsone, Piotr "Atukam72" Wrzosek w grze Gwint : Wiedźmińska gra karciana oraz "Kitowcy" w grze Overwatch. O godzinie 14:00 zawodnicy, którzy zapisali się do gry League of Legends rozpoczęli swoje zmagania, każdy z graczy chciał pokazać się jak z najlepszej strony. Zawodnicy byli doskonale przygotowani. Zmagania wygrała drużyna "Bijcie tego Obok". Podczas turnieju każdy z graczy mógł skorzystać z darmowej herbaty i kawy od Home & Kitchen. Podczas przerwy obiadowej wszyscy uczestnicy oraz goście korzystali z food trucka CZAMA, który oferował pełne smaku gruzińskie pożywienie. Nawet okoliczne firmy i ich pracownicy chętnie smakowali tych wspaniałości. W międzyczasie Gaming Society wraz z PS Film nagrywali wywiady ze zwycięzcami oraz zwycięskimi drużynami.

O godzinie 15:30 rozpoczęły się zmagania w ostatnią z gier, jaką był Counter Strike: Global Offensive. Rywalizacja była zawzięta, emocje były na wyciągnięcie ręki i aż miło było popatrzeć na radość zwycięskiej drużyny.

Po zakończonych zawodach wszyscy zawodnicy gratulowali sobie nawzajem, wymieniali się doświadczeniem oraz spostrzeżeniami, a to wszystko w atmosferze integracji oraz przyjaźni. Po godzinie 18:00 zakończył się WIT E-Sport Tournament, zawodnicy zadowoleni wracali do domów, a przed Academic League of Games czekało jeszcze jedno zadanie – przywrócenie sal laboratoryjnych do stanu umożliwiającego prowadzenie zajęć akademickich.